Eviosys Türkiye'ye Yatırım Yapacak

Eviosys Türkiye'ye Yatırım Yapacak
14 Ağustos 2023 11:04

Eviosys, Türkiye'de yaptığı yeni üretim hattı yatırımı ile 190 g ve 340 g'lık, kare biçimli, baskılı ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir yeni metal ambalaj et konserve kutusunu pazara sunacak. Söz konusu ürün, et pazarının giderek büyüdüğünün bir işareti olan müşteri taleplerine yanıt verecek. 1,5 milyon Euro değerinde bir yatırımla desteklenen, 3 parçalı bu yeni kare konserve kutusunun üretim hattında, yüzde 100 geri dönüştürülebilir hafif tenekelerin kullanıldığı sürdürülebilir metal ambalajlar, tasarım, kalite düzeyi ve Eviosys'in üretim uzmanlığıyla buluşacak.

Firma, lokal üretimin başlatılması ile ithalat ihtiyacının azaltılması ve ambalaj tedarik zincirindeki karbon emisyonlarının daha da düşmesini öngörüyor. Güvenli, bozulmayan ve uzun raf ömrüne sahip metal ambalajlar, Türkiye ve Orta Doğu'da ürün dağıtımı yapan markalar için en çok tercih edilen ambalaj çeşidini oluşturuyor. EMEA'da (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) sürdürülebilir ambalaj çözümleri lideri olmayı hedefleyen  Eviosys, yerel pazarlara tamamen bölgesel bir bakış açısıyla hizmet verirken, müşterilerine de onların ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecekleri çözümler sunmayı planlıyor.

Metal ambalajları, gıda konservesi ve başlıkları, aerosol kutuları, metal kapakları ve promosyon ambalajlarıyla Eviosys küresel bir tedarikçidir. Eviosys 17 ülkede 44 üretim tesisi ve 7.000 çalışanıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da üretici konumundadır. Şirket 2022'de 2,7 milyar Euro gelir elde etmiştir. Eviosys, KPS Capital Partners, LP.'nin bir portföy şirketidir.

Diğer Haberler