WorldStar Student Öğrenci Yarışması

Dünya Ambalaj Örgütü'nün WorldStar Öğrenci Yarışması, ambalaj tasarımı konusundaki projeleri geliştirmek adına tüm dünyadaki ülkelerden katılmak isteyen öğrenciler için uluslararası nitelikte bir ambalaj tasarımı yarışmasıdır. ASD trafından düzenlenen Ulusal Öğrenci Yarışması'nda; ilk üç, mansiyon ve sertifika alan proje sahiplerinin katılabileceği yarışmanın başvuru ücreti ASD tarafından ödenmektedir. (Başvurular derneğimiz tarafından gerçekleştirilecektir) detaylar için asd@ambalaj.org.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

WorldStar Student 2022 Sonuçları Açıklandı 

Tasarımda Zirve Türk Öğrencinin 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından her yıl düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nın 2022'de gerçekleştirilen 18'incisinde dereceye giren 15 öğrenci projesi Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student'ta yarıştı. 30 ülkeden 272 projenin başvurduğu uluslararası yarışmada Türkiye'den İstanbul Medipol Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Zeynep Özel, tasarımıyla birinci oldu ve Altın Ödül almaya hak kazandı. Türkiye'yi ikincilik ödülüyle ABD, üçüncülük ödülüyle ise Çin takip etti. Kategori ve Sertifika ödülleriyle birlikte Türkiye'den ödül alan proje sayısı ise toplamda 16 oldu.

WorldStar Student 2021 Sonuçları Açıklandı 

WorldStar Student 2021 Gümüş Ödülünü Türkiye Kazandı!

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından her yıl düzenlenen 17.Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren 17 öğrenci projesi, Dünya Ambalaj Örğütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student'da yarıştı. 300 projenin yer aldığı uluslararası yarışmada, Türk öğrencimiz ilk üçe girerek Gümüş ödülün sahibi oldu.

WorldStar Student 2020 Sonuçları Açıklandı !!!

Ambalajın Genç Tasarımcıları WorldStar'a Damgasını Vurdu - Basın Bülteni 

16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren 16 proje Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student'ta yarıştı. Türk öğrenciler ilk üçe girerek Altın ve Bronz ödüllerin sahibi oldu.

WorldStar Student 2020 yarışmasında farklı derecelerde ödüle layık bulunan öğrencilerimiz; 1 Altın ödül, 1 Bronz ödül, 1 Pazarlama Altın ödülü, 1 Pazarlama Bronz ödülü, 1 Sürdürülebilirlik Gümüş ödülü ile 4 Mansiyon ödülü kazandılar. 

WorldStar Student 2019 Sonuçları Açıklandı 

Ambalajın Genç Tasarımcıları WorldStar'da Bronz Ödül Kazandı - Basın Bülteni 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından her yıl düzenlenen 15. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren 18 öğrenci projesi Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından her yıl düzenlenen WorldStar Student'da yarıştı. Türkiye'den bir öğrenci projesi bronz ödül almaya hak kazandı.

 

"Heinz Ketçap Mayonez Ambalajı” isimli öğrenci projesi ile WorldStar Student 2019 - Uluslararası Ambalaj Tasarımı Öğrenci Yarışmasında üçüncülük elde ederek bronz ödül almaya hak kazandı.

WorldStar Student 2018 Sonuçları Açıklandı 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile geçen yıl düzenlenen 14. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda dereceye giren 13 öğrenci projesi WPO Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student yarışmasına katılma şansı elde etti. Dünya genelinde yüzlerce katılımın olduğu yarışmadan Türkiye 2 Mansiyon 11 Sertifika ödülü ile döndü.

Diğer Haberler:

WorldStar Student 2017 Sonuçları Açıklandı 

Geleceğin Tasarımcıları WorldStar Student 2014'e Türk Öğrenciler Damga Vurdu

Türk şirketlerin yanı sıra geleceğin ambalaj tasarımcıları da küresel çapta elde ettikleri başarılarla göz kamaştırdı. ASD ve Reed TÜYAP işbirliği ile geçtiğimiz yıl onuncusu düzenlenen Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2014'te dereceye giren projelerin katılma hakkı elde ettiği WorldStar Student 2014'te Marmara Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Doğukan Karapınar, Karakalem Çizim Kalemi Ambalajı Projesiyle ilk üç arasında yer alarak " WorldStar Student Ödülü ” almaya hak kazandı. Yarışmaya grup olarak katılan İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencisi Mina Yancı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Merve Aynur PushEat, Anadolu Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Denizhan Arda ise Purelite Sparkling Ocean Çamaşır Deterjanı Ambalajı Projeleriyle Takdir Belgesi almaya hak kazandı. Yarışmada toplamda 11 başvuru dereceye girdi ve sertifika aldı. Yarışmada ilk 3 dereye giren öğrenciler bu yıl 19 Mayıs 2015'te İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen ödül törenine katılarak, ödüllerini aldı.. Bu öğrencilerin ulaşım ve konaklama masrafları Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından karşılandı.

WorldStar Student Sonuçları 2013

WorldStar Student 2013 Yarışması'nda ilk üç derecede iki proje ile Türk öğrenciler yer aldı!

20-21Mart 2013 tarihleri arasındaAmerika'daki VirginaTech Üniversitesi'nde düzenlenen törenle Türkiye'den üç öğrencimiz ödüllerini aldı.Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ederiz. Geçtiğimiz yılda ilk üç dereceyi Türk öğrenciler almıştı.

Basın Bülteni

WorldStar Student 2013'de Dereceye Giren Projeler

WorldStar Öğrenci Ödülü Final Kazananları

Ödül Kazananların WorldStar Öğrenci Sertifikaları

WorldStar Student Sonuçları 2012

WorldStar Student Yarışmasında 2012 yılında ilk 3 dereceyi paylaşan Türk öğrenciler ABD'deki törende ödüllerini aldı!

WorldStar Öğrenci Ödülü Final Kazananları

Ödül Kazananların WorldStar Öğrenci Sertifikaları

 

WorldStar Student Sonuçları 2011

WorldStar Student En İyi 14 Kazanan

WorldStar Student Award 2011 Sonuçlar

 

WorldStar Student Sonuçları 2010

WorldStar Öğrenci Ödülü KazananlarıWorld

Star Student Award 2010 Sonuçları

 

WorldStar Student Sonuçları 2009

WorldStar Student 2009 Sonuçları

 

WorldStar StudentSonuçları 2008

WorldStar Student 2008 Sonuçları

 

WorldStar StudentSonuçları 2007

WorldStar Student 2007 Sonuçları

 

WorldStar Student Sonuçları 2006

 

WorldStar Student 2006 Sonuçları

FOTOĞRAFLAR