ASD'ye Üye Olmak için 10 Sebep

1- Bilgilendirme çalışmaları.
Yurtdışı ve yurt içi etkinliklerde açılan stantlarda üyelerimize ve üyelerimiz hakkında bilgi isteyenlere bilgilendirme yapılmaktadır. Derneğimize e-posta, telefon, faks veya diğer yollarla gelen üretici firma ve ürün sorgulamalarında üyelerimiz özel belirtilerek listelenmektedir.Araştırılması istenen konularda araştırma yapılarak öncelikli olarak Üyelerimiz bilgilendirilir. Ambalaj sektörümüze ilişkin Ambalaj Atıklarının Yönetimi, Gıda Güvenliği ve Hijyen ile ilişkili yasal mevzuat, AB ve diğer ülkelerdeki ambalaj ilgili tüm yasal mevzuat ile ilgili gelen sorular için gereken araştırma ve incelemeler yapılarak en kısa zamanda bilgilendirme yapılmaktadır.

2-Ambalaj Dünyası ve Pack Converting dergilerine ücretsiz abonelik, reklamlarda indirim ve firma haberlerinin yayınlanması.
Yoğun mesleki ve teknik içerikli olarak yayınladığımız Ambalaj Dünyası ve Pack Converting dergilerinde üyelerimizle ilgili bilgi ve haberleri de yayınlamaktayız. Dergiye reklam vermek isteyen Dernek üyeleri indirimli reklam tarifelerinden yararlanmaktadır. Dergide ayrıca Üye firmaların tanıtım yazıları da yayınlanmaktadır.

3-Duyuru (Ambalaj e-Bülteni) hizmetinden faydalanmak.
Üyelerimiz, gerek ambalaj sektörü gerekse ilgili olabilecek diğer tüm sektörleri ilgilendiren teknik, yasal, kamu veya özel sektöre yönelik çeşitli konularda duyuru, takip ve benzeri bilgilendirme hizmetinden faydalanmaktadır.

4-İstanbul Ambalaj Fuarı - Avrasya Ambalaj İstanbul organizasyonuna indirimli katılım.
ASD'nin üyelerine sağladığı önemli bir imkan, TÜYAP'la yaptığı işbirliği neticesinde, her yıl düzenlenen "Ambalaj Endüstrisi Fuarı”na katılımda ASD üyelerine yadsınılamayacak derecede önemli oranda indirim uygulanmasıdır.

5-Türkiye Ambalaj Sanayi Kataloğundan yararlanmak ve bu katalogda yer almak.
Her yıl güncellenen veri bankasında ayrıcalıklı yer verilerek üye firmaların bilgileri Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Katalog üyelere ücretsiz olarak gönderilmektedir.

6-Ambalaj Literatürü Kütüphanesi hizmetleri.
Ambalaj ile ilgili konularda kaynak oluşturmak amacıyla Derneğimiz tarafından oluşturulan ihtisas kütüphanemizden Üyelerimiz copyright kurallarına uymak koşulu ile ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

7-Yayınlarımızdan ücretsiz olarak yararlanmak.
Ambalaj sektörümüz ile ilgili kitap ve benzer yayınlar üyelerimize ücretsiz olarak gönderilmektedir.
Sektörde teknik kitaplar ve benzeri literatürü çeviriler yapılıp, özgün yazım veya diğer yöntemlerle üretilerek;
Üyelerimize ücretsiz veya özel fiyatla gönderilmektedir.

Bu yayınlar şunlardır:

 • 1945'den Günümüze Türkiye'de Ambalaj Tasarımını Gelişme Dinamikleri (Orhan Irmak / Doktora Tezi)
 • Hızlı Tüketim Ürünlerinin Ambalaj Tasarımında Çağrışımsal Öğrenme İle Renk Kararları (Ömer Durmaz / Yüksek Lisans Tezi)
 • Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzeme Üreten İş Yerleri İçin Hijyen Esasları ve İyi Uygulama Kılavuzu
 • Ambalaj Standartlarını Kullanma Kılavuzu
 • Gıda Ambalajlama Teknolojisi kitabı
 • Ambalaj ve Çevre Hakkında Bilmemiz Gerekenler kitapçığı
 • Sert Plastik Ambalajlar kitabı
 • Fleksibıl Ambalajlar kitabı
 • Ambalaj Makineleri İçin Teknik Dokümantasyon Rehberi
 • VI. Uluslararası Ambalaj Kongresi Kitabı
 • Ambalaj Teknolojisini Temel Prensipleri kitabı


8-Ambalaj Akademisi hizmetlerinden yararlanmak.
Üyelerimizin mesleki bilgi ve yeterliliklerini arttırmak ve geliştirmek amacı ile çeşitli konularda eğitimler ve seminerler düzenlemekteyiz. Yaz ayları dışında, Dernek merkezimizde, geniş katılımlı seminerlerde ise dışarıda, her ay ortalama 2 seminer/eğitim verilmektedir.Sektörde teknik, yönetim, pazarlama veya diğer amaçlarla gereksinilen konulardaki bu eğitimler; konularında uzman olan eğitimciler veya danışmanlar tarafından Üye firmalara ücretsiz veya çok özel fiyatlarla organize edilmektedir.

9-ASD Üyelerine Özel Web Sayfalarına erişim hakkı.
Büyük bir ilgi ile ziyaret edilen ve tamamı Türkçe ve İngilizce içerikli www.ambalaj.org.tr adresli web sitemizde yer alan; sadece Üyelerimize özel sayfalar yine web sayfası üzerinden başvuru yaparak şifre almış olan ASD Üyelerimiz ile Üyelerimiz firmalarında çalışan kişiler tarafından ziyaret edilebilmektedir.

Bu sayfalardan bazıları şunlardır:

 • Ambalaj Sektör Raporu,
 • 3 veya 6 Aylık , Yıllık; Genel ve Bölgesel Dış Ticaret Raporları,
 • Sektörel Analizler (İSO, TİM),
 • Patent, Faydalı Model & Endüstriyel Tasarım Tescilleri,
 • T.C. Resmi Gazete Duyuruları,
 • Sektör Sunumları,

10-Organizasyonlara ücretsiz katılım.
Derneğimiz üyeleri büyük bir özenle organize ettiğimiz etkinliklerimiz Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması Ödül Törenleri, ASD İftar Yemekleri, Özel Davetler ve Toplantılara ücretsiz katılabilmektedirler. Hizmetlerimizle ilgili görüşleriniz ve ASD Üyeliğine başvuru koşulları için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. asd@ambalaj.org.tr