13. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın Başvuruları Devam Ediyor

13. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın Başvuruları Devam Ediyor
01 Aralık 2021 10:55

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından mobilya sektörünün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen İhracatçı Birlikleri 13. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın başvuruları 25 Ekim 2021 tarihinde başladı.

Orta Anadolu Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Ata, yaptığı yazılı açıklamada, yarışmanın, Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Birliği desteği ve birliklerinin organizasyonunda, mobilya sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve tasarımın sektör için önemini vurgulamak amacıyla organize edildiğini bildirdi.

Yarışma hakkında bilgi veren Ata, katılmak isteyenlerin www.designforexport.org  internet sitesi aracılığıyla çevrim içi başvuru yapabileceğini ve yarışmaya ilişkin tüm bilgilere ulaşabileceğini kaydetti. Yarışmada, birinci aşama proje teslim tarihi 31 Aralık 2021, ikinci aşama proje teslim tarihi ise 18 Şubat 2022 olarak belirlendi. Ödül töreninin 25 Mart 2022'de gerçekleştirilmesi öngörülürken projeler Kasım 2022'de düzenlenecek Türkiye Tasarım Haftası kapsamında sergilenecek. 13. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nda 29 ayrı alanda toplam 182 bin liralık ödül verilecek.

Diğer Haberler