İşte Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları

03 Kasım 2016 14:43

Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da ödüller sahiplerini buldu Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da, ilk üç derece, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. Avrasya Ambalaj İstanbul 2016-22'nci Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı açılış töreninde öğrencilere ödülleri verildi. ilk 3 sırayı paylaşan finalistlere para ödülü yanında öğrenim hayatları boyunca burs verilecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2016'da ilk üç, mansiyon ve sertifika alan öğrenciler açıklandı. 02 Kasım 2016'da Avrasya Ambalaj İstanbul Fuar'ında düzenlenen törenle ödüller genç sahiplerini buldu.

Türkiye'de tasarım eğitimi alan öğrencilerin ambalaj tasarımı alanına yönelmelerini sağlamak ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir sektör oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada, Türkiye genelinde üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı/Endüstriyel Tasarım ve Grafik Tasarım bölümlerinden projeler kazanmak için yarıştı. Toplam 15 proje başarılı bulunarak ilk üç derece, mansiyon ve sertifika ödüllerini paylaştı.

Şampiyon tasarımcılara hem para ödülü hem de burs

12'inci Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan finalistler, 5 bin TL, 3 bin TL, 2 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Mansiyon alan üç öğrenci ise 1000 TL ile ödüllendirildi.

Yarışma WPO - Dünya Ambalaj Örgütü ve APF -Asya Ambalaj Federasyonu tarafından tanınıyor ve teşvik ediliyor. Yarışmada (mansiyon ve sertifika dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahibi gençler dilerlerse WPO ve APF tarafından düzenlenen WorldStar ve AsiaStar Student yarışmalarına katılabiliyorlar. Yarışmada ilk üç dereceyi hak eden genç yarışmacılara çeşitli ödüllerin yanı sıra öğrenim hayatları boyunca ‘ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu' adı altında yılda 12 ay burs sağlanıyor. Yarışmadan başarı elde eden öğrenciler WorldStar Student Yarışması'nda dünya çapında büyük başarılar elde ediyor.

Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri 02-05 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı'nda sergilenecek.

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ambalaj Fuarı; 10:00 - 19:00 (5 Kasım'da 10:00 - 18:00) saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuar bu yıl Cumartesi gününe kadar sürecek.

Şampiyon Tasarımlar

DERECE PROJE ADI AD SOYAD OKUL
1. Cak Cak Enerji Sakızı Barış Çiftçi Marmara Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü
2. Loop Muhammed Saner Öztürkler Anadolu Üniversitesi Endüstriyel
Tasarım Bölümü
3. Tamdem Bardak Poşet Ambalajı Zeynep Oğrak Karabük Üniversitesi Endüstri
Ürünleri Tasarım Bölümü
M Phospore M. Halid Dağcı Fatih Sultan Mehmet Vakıf
Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
M Fruitbowl Seyit Ahmet Akbülbül, Örsan Berkay
Tülüce
Kadir Has Üniversitesi Endüstri
Ürünleri Tasarımı Bölümü
M Bisüt Tek Kullanımlık Bisküvi ve
Süt Ambalajı
Ayça Günay Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım
Bölümü
S Ekspress Krem Şanti Ms Chef Uğur Yıldız Dumlupınar Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü
S Egeli Soap Organik El Sabunu
Ambalajı
Cansu Pehlivan Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım
Bölümü
S 4 Tek Makarna İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun
TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü
S Hold On İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun
TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü
S Easy-T İlteriş Kağan Bahçeci, Yunus Emre
Pektaş, Tolgahan Tosun
TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü
S Cloudy Mary Yağmur Cansel İlhan Yaşar Üniversitesi Grafik Tasarım Yüksek
Lisans Programı
S Çok Amaçlı Boya Kutusu Elif Güler Dumlupınar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
S Frukit Rümeysa Türkel Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Grafik
Tasarım Bölümü
S Yöresel Karakterli Çay Ambalajı Serdar Bölükbaşı Dumlupınar Üniversitesi Grafik Bölümü

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler