Dünya Starlığına Götüren Yarışma İçin Başvurular Başladı !

Dünya Starlığına Götüren Yarışma İçin Başvurular Başladı !
08 Mayıs 2024 12:28

 

Dünya Starlığına Götüren Yarışma İçin
Başvurular Başladı!

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülünün yanı sıra “ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimiz de çeşitli ödüllerin yanı sıra uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, RX TÜYAP işbirliğinde bu yıl 20.'si düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 başvuruları başladı. Yarışma başvuruları elektronik ortamda alınacaktır.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 için Son teslim tarihi 21 Haziran 2024 Cuma olarak belirlenmiştir. Öğrenci Yarışmamızın Online Seçici Kurul Toplantısı 10-11 Temmuz 2024 Çarşamba-Perşembe tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 16 Temmuz 2024 Salı günü açıklanacaktır. Yarışmanın ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve RX TÜYAP'ın sağlıklı işbirliğinde bu yıl 29.'su düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2024 İstanbul – 29. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir.

Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci  30.000 TL
İkinci    20.000 TL
Üçüncü 15.000 TL
3 adet Mansiyon (10.000 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar  Student ile APF-Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir. WorldStar Student 2024 yarışmasında Türkiye'den Eskişehir Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi İzzet Duyar, Ev Kategorisinden Altın Ödül ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Fatma Akkan Bronz Ödül almaya hak kazandı. Yarışmanın sertifika ödülü ise 8 Türk projesine giderek toplamda 10 ödül Türkiye'nin oldu. AsiaStar 2023 yarışması öğrenci kategorisinde ise Türkiye 8 ödüle layık görüldü. Kazanan öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

20.Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak için edayurga@ambalaj.org.tr veya umitdincer@ambalaj.org.tr   e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçebilir; ve ekte yer alan Yarışma Şartnamesi 2024 ulaşabilirsiniz  veya internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ek: Yarışma Şartnamesi 2024


Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği

 

Diğer Haberler