Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

Şartname 2020 !!!

Başvuru Formu 2020* !!!

*Lütfen başvurunuzu yaparken "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" ni okuyunuz; başvurunuzla birlikte imzaladığınız "Kişisel Veri Paylaşım Onay Formu" nu da bize iletiniz.

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülü yanı sıra "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimizi de çeşitli ödüller beklerken uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl on altıncısı düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2020 başvuruları için geri sayım başladı.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

Son başvuru tarihi 01 Temmuz 2020 olan Yarışmanın Seçici Kurul Toplantısı 08 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak ve sonuçları 13 Temmuz 2020 günü açıklanacaktır. 16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmasının Ödül Töreni ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliği içerisinde bu yıl 26.sı düzenlenen Avrasya Ambalaj 2020 İstanbul Fuarı açılış töreninde gerçekleştirilecektir. 21 Ekim - 24 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecektir.

Son dört yıldır Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci 6.000 TL

İkinci 4.000 TL

Üçüncü 3.000 TL

3 adet Mansiyon (1.500 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında salgın ilan edilen ve ülkemize de ulaşan COVID-19 salgından dolayı, 2020 yılı yarışma başvurularının elektronik ortamda yapılması gerekmektedir. Yarışma şartnamesinde belirtilen kriterlerine göre hazırlanmış başvurularınızı umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adresine yollayabilirsiniz.

16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2020 hakkında daha detaylı bilgi almak için umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Ödüllendirildi !!!

Ambalajın Genç Tasarımcıları Ödüllendirildi 

Ambalajın Ödüllü Genç Tasarımcıları Belli Oldu

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Belli Oldu

İşte Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları