Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması

 

Şartname 2024 !!!

Başvuru Formu 2024* !!!

*Lütfen başvurunuzu yaparken "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" ni okuyunuz; başvurunuzla birlikte imzaladığınız "Kişisel Veri Paylaşım Onay Formu" nu da bize iletiniz.

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülü yanı sıra "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimizi de çeşitli ödüller beklerken uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, RX TÜYAP işbirliğinde bu yıl 20.'si düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 başvuruları başladı.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

Son başvuru tarihi 21 Haziran 2024 olan Yarışmanın online Seçici Kurul Toplantısı 10 - 11 Temmuz 2024 tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 16 Temmuz 2024 günü açıklanacaktır. 20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmasının Ödül Töreni ASD ve RX TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliği içerisinde bu yıl 29.'su düzenlenen Avrasya Ambalaj 2024 İstanbul Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir. 23 Ekim - 26 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecektir.

Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci 30.000 TL

İkinci 20.000 TL

Üçüncü 15.000 TL

3 adet Mansiyon (10.000 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir.

Bu yıl da yarışma başvuruları elektronik ortamda alınacaktır. Yarışma şartnamesinde belirtilen kriterlerine göre hazırlanmış başvurularınızı umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adresine yollayabilirsiniz.

20. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak için umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı Dünya Ambalaj Sektörünü Ağırlıyor 

Ambalaj Dünyası İstanbul'da Buluştu 

Ambalaj Tasarımı Yarışmasının Kazananları Ödüllendirildi 

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Ödüllendirildi 

Ambalajın Genç Tasarımcıları Ödüllendirildi 

Ambalajın Ödüllü Genç Tasarımcıları Belli Oldu

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları Belli Oldu

İşte Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları