Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2018 Başvuruları İçin Son Bir Hafta!

19 Haziran 2018 15:14

Bu Yıl Ondördüncüsü Düzenlenen
Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2018
Başvuruları İçin Son Gün 27 Haziran!

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülü yanı sıra "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimizi de çeşitli ödüller beklerken uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliği ile bu yıl on dördüncüsü düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2018 başvuruları 27 Haziran' da sona erecek.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir.

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

Son başvuru tarihi 27 Haziran 2018 olan Yarışmanın Seçici Kurul Toplantısı 04 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak ve sonuçları 09 Temmuz 2018 günü açıklanacaktır. 14. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmasının Ödül Töreni ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliği içerisinde bu yıl24.sü düzenlenen Avrasya Ambalaj 2018 İstanbul Fuarı açılış töreninde gerçekleştirilecektir. 31 Ekim - 03 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar esnasında Yarışmada dereceye giren finalistlerin projeleri de sergilenecektir.

Son üç yıldırEndüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci 5.000 TL

İkinci 3.000 TL

Üçüncü 2.000 TL

3 adet Mansiyon (1.000 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan , mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar Student ile APF-Asya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir.

14. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2018 hakkında daha detaylı bilgi almak için emreerdogan@ambalaj.org.tr veya umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi; ve yarışma şartnamesi için ise internet sitemizi ziyaret etmenizi rica ederiz.

Diğer Haberler