Ambalajın Oscarları için Başvurular Devam Ediyor !

06 Nisan 2018 14:15

Ambalajın Oscarları İçin Başvurular Devam Ediyor !
Başvurular 1 Şubat 2018' de Başladı
1 Haziran 2018'e Kadar Devam Edecek.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD)tarafından düzenlenen ‘Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2018yılıbaşvuruları 1 Şubat 2018'de başladı. Bu yıl 8.si düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 1 Haziran 2018 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek. Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Yarışmaya, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor:

 1. Gıda
 2. İçecekler
 3. Elektronik ve Elektrikli Eşya
 4. Sağlık ve Güzellik Ürünleri
 5. Ev - Otomotiv - Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri
 6. Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları
 7. Tıli ve Eczacılık Ürünleri
 8. Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları
 9. Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komlionentleri)
 10. Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri
 11. Fleksibıl Ambalajlar
 12. Grafik Tasarım
 13. Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. ‘Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor. Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor. 2016 yılında ödül alanfinalistlerimizi Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Kitapçığı'ndan görüntüleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Yarışması'nda dereceye giren katılımcılarımızın ödülleri,

12 Ekim 2018'de İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenecek özel bir Gala Gecesi'nde verilecektir. 20 milyar dolar pazar büyüklüğü ile 300 milyar dolarlık bir ekonomiyi mümkün kılan Türkiye Ambalaj Sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Gala Gecemize sponsor olmak isteyen kurumlarımızın, Derneğimiz ile ( asd@ambalaj.org.tr ) iletişime geçmelerini rica ederiz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2016 Ödül Gecesini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mRKMlJ3ZsIY

Sponsorluk hakkında detaylı bilgi için Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Sponsorluk Dosyasını inceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye Ambalaj Ay Yıldızları 2018 Başvuru Kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Diğer Haberler