Dünya Starlığına Götüren Yarışma Başvuruları için Son Hafta!

Dünya Starlığına Götüren Yarışma Başvuruları için Son Hafta!
12 Haziran 2023 14:45

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz para ödülünün yanı sıra “ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ile öğrenim hayatları boyunca yılda 12 ay burs hakkı kazanacak. Yarışmada başarı elde eden diğer öğrencilerimiz de çeşitli ödüllerin yanı sıra uluslararası yarışmalara katılma hakkı elde edecekler.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı katkısıyla, Reed TÜYAP işbirliğinde bu yıl 19.'su düzenlenmekte olan Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2023'e başvurular 16 Haziran'da sona erecek. Bu yıl da, yarışma başvuruları elektronik ortamda alınacaktır.

Her yıl düzenlenen bu yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamak hedeflenmektedir

Yarışma, üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinin Grafik ve Grafik Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri ve bu bölümlere eşdeğer lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik ve Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri'nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler. Bir öğrenci yarışmaya en fazla üç defa katılabilir.

19. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2023 için Son teslim tarihi 16 Haziran 2023 Cuma olarak belirlenmiştir. Öğrenci Yarışmamızın Online Seçici Kurul Toplantısı 11-12 Temmuz 2023 Salı-Çarşamba tarihlerinde yapılacak ve sonuçları 17 Temmuz 2023 Pazartesi günü açıklanacaktır. Yarışmanın  ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve Reed TÜYAP'ın sağlıklı bir işbirliğinde içerisinde bu yıl 28.'si düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2023 İstanbul – 28. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı esnasında gerçekleştirilecektir.

Son altı yıldır, Endüstriyel Tasarımın desteklenmesi amacıyla dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" ismiyle yılda 12 ay burs da sağlanmıştır. Bu yıl da dereceye giren öğrencilere "ASD & TÜYAP Öğrenim Bursu" verilecektir. Ayrıca Yarışmada ilk üç dereceye giren ve mansiyon ödülü kazanan projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Birinci  12.000 TL
İkinci    8.000 TL
Üçüncü 6.000 TL
3 adet Mansiyon (3.000 TL / mansiyon)

Ulusal Öğrenci Yarışması'nda ilk üç dereceyi paylaşan, mansiyon ve sertifika ödüllerine layık görülenler de dahil olmak üzere projelerin sahipleri dilerlerse WPO-Dünya Ambalaj Örgütü'nün düzenlediği WorldStar  Student ile APF-Asya Ambalaj Federasyonu'nun düzenlediği AsiaStar Yarışmalarına katılabilecek ve bu yarışmalarda dünya derecesi alabilmek için yeniden yarışabileceklerdir. WorldStar Student 2022 yarışmasında Türkiye'den İstanbul Medipol Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Zeynep Özel, dünya birincisi oldu ve Altın Ödül almaya hak kazandı. Ayrıca Pazarlama kategorisinde de Gümüş ödül aldı. Yarışmanın sertifika ödülü ise 14 Türk projesine giderek toplamda 16 ödül Türkiye'nin oldu. AsiaStar 2022 yarışması öğrenci kategorisinde ise Türkiye 11 ödüle layık görüldü. Kazanan öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

19.Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2023 hakkında daha detaylı bilgi almak için edayurga@ambalaj.org.tr veya umitdincer@ambalaj.org.tr e-posta adreslerinden bizimle iletişime geçebilir; ve ekte yer alan Yarışma Şartnamesi 2023 ulaşabilirsiniz  veya internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ek: Yarışma Şartnamesi 2023


Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği

Diğer Haberler