APF 2021 Olağan Seçimli Genel Kurulu & AsiaStar Jüri Toplantısı Yapıldı

APF 2021 Olağan Seçimli Genel Kurulu & AsiaStar Jüri Toplantısı Yapıldı
23 Aralık 2021 16:41

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından her yıl düzenlenen AsiaStar 2020 Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve 2020 yılı APF Olağan Genel Kurul Toplantısı, 8-9 Aralık tarihlerinde online gerçekleştirildi. APF Genel Kuruluna 14 Asya ülkesinden 37 kişi katıldı.

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 46. Olağan Genel Kurulu, 71. Yönetim Kurulu, AsiaStar 2021 Ambalaj Yarışması Jüri Toplantıları 8-9 Aralık tarihlerinde online gerçekleştirildi.

APF Genel Kurulunda Avustralya, Bangladeş, Çin, Endonezya, Filipinler, Hindistan, İran, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tayland ve Türkiye olmak üzere 14 Asya ülkesi temsil edildi. Genel Kurul için bir araya gelen temsilciler APF'nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, Covid-19 pandemisinin ardından kıtadaki ambalaj sektörünün geliştirilmesine yönelik iş birlikleri hakkında kararlar aldılar.

Bu yılki toplantıya da Başkanlık eden 2020 - 2021 dönemi APF Başkanı ve Ambalaj Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan genel kurulda yaptığı açıklamada 2020 ve 2021 yılında pandemiye rağmen APF üyelerinin online toplantı için birçok kez bir araya geldiğini belirtti. APF için gönüllü olarak çalışan ve zaman ayıran tüm katılımcılara teşekkür etti. Ambalaj sanayisinin hiç olmadığı kadar dinamik bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Arıkan; gıda, içecek, sağlık ve temizlik ürünleri için ambalajın önemini hatırlattı. Çevresel nedenlerden dolayı olumsuz yorumlara karşı ambalajın geri dönüşümünün desteklenmesine ve gıda israfının önlenmesinde ambalajın önemini vurgulayan çalışmalara devam edilmesi gerektiğini de belirtti. Yeni dönemde Endüstri 4.0, otomasyon, e-ticaret & online alışverişin ön planda olacağını; çalışanların sağlığını düşünerek ve gerekli tüm hijyen önlemlerini alarak ambalaj üretimine devam etmek zorunluğunu da hatırlattı. Arıkan, Başkanlık görevi sırasında APF adına katıldığı toplantı, seminer ve eğitim programları hakkında da bilgi verdi.

AsiaStar 2021 ambalaj yarışmasına ise bu yıl toplam 132 başvuru yapıldı. Yarışma sonuçları Ocak ayında açıklanacak.

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 46. Olağan Genel Kurulunda Yeni APF Yönetim Kurulu seçildi. Ambalaj Sanayicileri Derneği iki yıldır yürüttüğü Başkanlığı Çin Ambalaj Federasyonuna devretti.

2022 - 2023 dönemi için 7 isim aşağıdaki gibi belirlendi:

Başkan: Mr. Li Hua, Çin, CPF Çin Ambalaj Federasyonu,

1. Başkan Yardımcısı: Mr. Joseph Ross Jocson, Filipinler, PIP Filipinler Ambalaj Enstitüsü,

2. Başkan Yardımcısı: Mr. Chetnipit, Tayland, DIP Department of Industrial Promotion,

3. Başkan Yardımcısı: Mr. Tanweer Alam, Hindistan, IIP Hindistan Ambalaj Enstitüsü,

Genel Sekreter: Ms. Pattra Maneesin, Tayland, TPC Tayland Ambalaj Merkezi,

Sayman: Mr. Sunil Costa, Sri Lanka, Sri Lanka Ambalaj Enstitüsü.

Bir önceki Başkan: Ms. Aslıhan Arıkan, Türkiye, ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği.

PHOTOS

Diğer Haberler