Ambalaj e-Müzesi

Ambalaj E-Müzesi kuruluş çalışmalarımıza desteklerinizi bekliyoruz!

ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği olarak Ambalajın kamuoyunda doğru bir algı kazanmasını sağlamak ve Türkiye Ambalaj Tarihi çalışmamıza katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız Ambalaj e-Müzesi projesini bir süredir hayata geçirmeye çalışıyoruz.

Ambalaj Müzesi Projemizin ilk bölümü olarak hayata geçirmeyi planladığımız Ambalaj e-Müzesi çalışmaları kapsamında Sizlere müzemize ürün bağışlamak konusunda yaptığımız duyurularımız sonunda bize katkıda bulunmak istediğini bildiren tüm üyelerimize ve meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Ayrıca, Sizlerle şu ana kadar e-Müzemize yapılan bağışları paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Öncelikli olarak projelendirdiğimiz Ambalaj e-Müze'si ve daha sonra da Ambalaj Fiziki Müzesi içinde bulunmasını istediğiniz eski ve sektör için tarihi önemi olan ambalaj, ambalaj makinesi ve yardımcı ürünlerinin bize ulaştırılması konusunda tüm üye ve meslektaşlarımızın destekleri bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda Ambalaj Müzesi Projesi için bağışlamak istediğiniz ürünlerinizden;

  • En fazla 0,125 m3 hacim ve 5 (beş) kilo ağırlık ile sınırlı olanların fiziki örneklerinin;
  • Bu sınırları aşan ambalajların 300 dpi yoğunlukta, farklı açılardan çekilmiş en az 3 görselinin ve çizimlerinin tarafımıza iletilmesi bizi çok memnun edecektir.
  • Müze için bağışlanan eserler kimin tarafından bağışlandığı belirtilerek kullanılacaktır. Bağışçı ile Derneğimiz arasında bir bağış sözleşmesi imzalanacaktır.

Bu kapsamda müzemize bağışlamak istediğiniz ürünlerinizle ilgili Derneğimiz ( asd@ambalaj.org.tr ) ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Ambalaj Müzesine bugüne kadar bağışlanmış ürünlerin fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Müzemize değerli katkılarıyla destek olan üyelerimiz Merhum Sn. Şaban Yavuz, Sn. Oktay Duran, Sn. Feridun Karaçetin & Sn. Feride Karaçetin, Sn. Sadettin Korkut, Sn. Yavuz Eroğlu ve Sn. Aydın Ağaoğlu'na teşekkürlerimizi sunarız.

Ürün bağışlamak için lütfen Ambalaj Müzesi Bağış Formu nu doldurunuz.