Ambalajın Oscarları İçin Geri Sayım Başladı!

Ambalajın Oscarları İçin Geri Sayım Başladı!
17 Mayıs 2022 10:00

Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Başvuruları 1 Şubat 2022' de Başladı ve

                       3 Haziran 2022'ye Kadar Devam Edecek.


Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından düzenlenen 'Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması' 2022 yılı başvuruları 1 Şubat 2022'de başladı. 10.cusu düzenlenecek olan Yarışmaya başvurular, 3 Haziran 2022 Cuma günü saat 17:00'ye kadar devam edecek.

Ülkemizin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına, 2015 yılından itibaren yurt dışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor. Ambalaj üreticileri & tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına aşağıdaki kategorilerde başvurulabiliyor.

1.    Gıda

2.    İçecekler

3.    Elektronik ve Elektrikli Eşya

4.    Sağlık ve Güzellik Ürünleri

5.    Ev – Otomotiv – Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri

6.    Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları

7.    Tıp ve Eczacılık Ürünleri

8.    Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları

9.    Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri)

10.  Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri

11.  Fleksibıl Ambalajlar

12.  Grafik Tasarım

13.  Lüks Ambalajlar

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren ambalajların başarıları 'Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleriyle” tescilleniyor. 'Altın Ödül' almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet 'Altın Ambalaj Ödülü' veriliyor.

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) tarafından akredite edilmiş olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasında dereceye giren tüm katılımcılar WorldStar ve AsiaStar Yarışmalarına da katılabiliyor.

2020 yılının kazananlarını Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2020 Sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Yarışmasının Ödül Töreni 7 Ekim 2022'de İstanbul Raffles Otel'de düzenlenecektir. 25 milyar dolar pazar büyüklüğü ile 400 milyar dolarlık bir ekonomiyi mümkün kılan Türkiye Ambalaj Sanayinin tüm paydaşlarını bir araya getiren Gala Gecemize sponsor olmak isteyen kurumlarımızın, Derneğimiz ile (sekreterya@ambalajayyildizlari.com)  iletişime geçmelerini rica ederiz.

Sponsorluk Hakkında detaylı bilgi için Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Sponsorluk inceleyebilirsiniz.

2018 Yarışma Ödül Törenini bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Başvuru Kılavuzu ve www.ambalajyarismasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Ambalaj Sanayicileri Derneği
www.ambalaj.org.tr
www.ambalajyarismasi.com
www.ambalajayyildizlari.com

Diğer Haberler