PAYLAŞ

WPO Sonbahar Toplantısı Endonezya'da Gerçekleştirildi

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) 2019 Sonbahar Toplantısı IPF - Endonezya Ambalaj Federasyonu ev sahipliğinde 4-8 Kasım tarihleri arasında Endonezya'nın Bali adasında gerçekleştirildi.

Toplantıda, 21 ülkeden önde gelen ambalaj kurumlarının üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantıların olduğu hafta WPO Eğitim, Pazarlama ve Sürdürülebilirlik Komitelerinin yıllık olağan çalıştayları ve WorldStar 2020 Jüri Toplantısı da gerçekleştirildi. Tüm bu etkinliklerde birçok ülkeden ambalaj sektörü derneklerinin temsilcileri fikir alışverişinde bulundular.

Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çin, Endonezya, Filistin, Finlandiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İsveç, Japonya, Kore, Norveç, Pakistan, Singapur, Sri Lanka, Ukrayna ve Türkiye'nin de yer aldığı toplantılarda WPO'nun mevcut ve gelecek döneme yönelik çalışmaları ele alındı.

2018 - 2020 dönemi için WPO Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcılığına seçilen ASD Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan başkanlığında Eğitim Çalıştayı da gerçekleştirildi. WPO, kendi sponsorluğunda eğitim talep eden ülkelerde 3-4-5-6 gün süren İngilizce "Ambalaj Teknolojisi Eğitimleri” koordine etmektedir.

IPF tarafından WPO ve Asya Ambalaj Federasyonu (APF) destekleriyle bu toplantılarla eşzamanlı olarak "Sustainable Packaging & Circular Economy” temalı iki günlük konferans da organize edildi. Derneğimiz "Global Packaging Conference” isimli konferansa katılarak; "Sustainable Packaging Production with Reduction” başlıklı 30 dakikalık bir sunum yaptı; gün sonundaki panele katılarak, soruları yanıtladı.

 

Fotoğraflar