PAYLAŞ

WPO Sonbahar Toplantısı Çin'in Jinan Şehrinde Gerçekleştirildi

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) 2018 Sonbahar Toplantısı CEPI - Çin İhraç Malları Ambalaj Geliştirme Enstitüsü ev sahipliğinde, 22-25 Ekim tarihleri arasında Çin'in Jinan şehrinde gerçekleştirildi.

Toplantı, 19 ülkeden önde gelen ambalaj kurumlarının üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi.

 

Toplantıların olduğu hafta WPO Eğitim, Pazarlama ve Çevre Komitelerinin yıllık olağan çalıştayları, WorldStar 2019 Jüri toplantısı ve WPO Yıllık İkinci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tüm bu etkinliklerde birçok ülkeden ambalaj sektörü derneklerinin temsilcileri fikir alışverişinde bulundular.

ABD, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Çekya, Çin, Endonezya, Finlandiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Hindistan, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, Japonya, Kenya, Lübnan, Singapur, Sri Lanka ve Türkiye'nin katıldığı toplantılarda WPO'nun mevcut ve gelecek döneme yönelik çalışmaları ele alındı.

 

2018 - 2020 dönemi için WPO Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcılığına seçilen ASD Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan başkanlığında Eğitim Çalıştayı da gerçekleştirildi. WPO, kendi sponsorluğunda eğitim talep eden ülkelerde 4-5 gün süren İngilizce "Ambalaj Teknolojisi Eğitimleri” koordine etmektedir.

Etkinlikler kapsamında Çinli laboratuvar ekipmanları üreticisi Labthink firması sponsorluğunda bir Ambalaj Konferansı gerçekleştirildi. Konferansta Çin Ambalaj sanayinde sürdürülebilirlik, mevzuat gibi teknik konulara değinildi. 

Bir sonraki Genel Kurul Toplantısı ve WorldStar Yarışması Ödül Töreni Mayıs 2019'da Prag / Çekya'da organize edilecek. Ülkemizi temsilen oy kullandığımız yarışmaya Türkiye'den 44 başvuru yapıldı. 44 Başvurudan 22'si WorldStar 2019 almaya hak kazandı. Ülkemiz kazandığı ödül sayısı ile 26 ödül alan Japonya'dan sonra ikinci sırada yer alırken; Türkiye'yi 21 ödülle Çin takip etti. Toplam 319 başvurunun yapıldığı yarışmada 189 ürün ödül aldı.

Fotoğraflar