PAYLAŞ

Türkiye, Asya Ambalaj Federasyonu Başkanlığına Seçildi

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 2019 yılı Genel Kurul Toplantısı, AsiaStar Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve Ödül Töreni, DIP Department of Industrial Promotions in Thailand katkılarıyla Bangkok'ta gerçekleştirildi.  APF Genel kuruluna katılan 11 ülkeden delege oy birliği ile Ambalaj Sanayicileri Derneği'ni (ASD) 2020 - 2022 dönemi için APF'nin Başkanlığına seçtiler.

 

 

APF 44. Genel Kurulu

Asya Ambalaj Federasyonu (APF) 44. Genel Kurulu, 69. Yönetim Kurulu, AsiaStar Ambalaj Yarışması Jüri Toplantısı ve Ödül Töreni DIP Department of Industrial Promotions in Thailand tarafından; Kasetsart University, TPC Thai Packaging Center, TISTR Thailand Institute of Scientific and Technological Research ve TPA Thai Packaging Association destekleriyle, 16 - 19 Eylül 2019 tarihlerinde Tayland'ın başkenti Bangkok'ta gerçekleştirildi. Bu yılki toplantıda Ambalaj Sanayicileri Derneği / Türkiye Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan, 2020 - 2022 dönemi için APF'nin Başkanlığına oy birliğiyle seçildi. APF Genel kuruluna katılan 11 ülkeden delege; eş zamanlı olarak organize edilen "Asian Packaging Seminar”e katılarak; Messe Dusseldorf tarafından organize edilen, "Pack Print International” Fuarı ziyareti de gerçekleştirme buluşma fırsatı buldular.

 

Organizatörler: Kasetsart University, TPC Thai Packaging Center, TISTR Thailand Institute of Scientific and Technological Research, DIP Department of Industrial Promotions in Thailand ve TPA Thai Packaging Association.

Genel Kurul için bu yıl Bangladeş, Çin, Endonezya, Filipinler, Hindistan, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye temsilcileri APF'nin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunarak, kıtadaki ambalaj sektörünün geliştirilmesine yönelik iş birlikleri hakkında kararlar aldılar.

 

DIP Direktörü, ASD Genel Sekreteri

DIP ev sahipliğinde organize edilen AsiaStar 2019 Ödül Töreni, Pack Print International Fuarı açılış günü, akşam kokteyl daveti şeklinde gerçekleştirildi.

2019 yılında Bangladeş, Çin, Filipinler, Japonya, Kore, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye'nin katıldığı AsiaStar 2019 ambalaj tasarım yarışmasına toplam 118 başvuru yapıldı. Yarışmadan Türkiye toplam 10 ödülle döndü. Kazanan ürün ve projelerin ödüllerini ülkemiz adına ASD Genel Sekreteri Aslıhan Arıkan Thailand İhracatçıları Birliği Direktörü Mr. Jaruphun Jarayophat'dan teslim aldı.   
 

 

AsiaStar 2019 Ödül Töreni

 

Kazananların ödüllerini Türkiye adına ASD teslim aldı.

 

"Asian Packaging Seminar”de ASD "Sustainable Packaging Production with Reduction” başlıklı bir sunum da gerçekleştirdi.