PAYLAŞ

TOYO Matbaa Mürekkepleri KASAD Üyeleri İle Buluştu

Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD) ve TOYO Matbaa Mürekkepleri düzenledikleri toplantıda sektördeki en son yenilikleri paylaştı. KASAD Üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında TOYO Matbaa Mürekkepleri uzmanları ambalaj sektörüne yönelik çözümleri ve Ar-Ge çalışmaları hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirdiler.

KASAD Yönetim Kurulu Başkanı Alican Duran'ın ambalaj sektöründeki büyümenin devam ettiğini vurguladığı açılış konuşmasının ardından TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO'su Yakup Benli, Toyo Ink Group ve Türkiye'deki faaliyetleri ile ilgili bir sunum yaptı. 1896'da Japonya'da kurulan Toyo Ink Group'un Uzak Doğu'dan Amerika'ya yaklaşık 52 üretim üssü ile büyümesini sürdürdüğünü belirtti. 2016 yılında gerçekleşen hisse devri ile Türkiye'yi bölgesel üretim üssü olarak seçen Toyo Ink Group'un global ağının bir parçası haline geldiklerini vurgulayan Benli, "Toyo Ink Group'un global ölçekteki gücü ve sinerjisi ile ambalaj sektörünün ihtiyaç duyduğu çözümlere yanıt veren geniş bir ürün yelpazesine sahibiz” dedi.

TOYO Matbaa Mürekkepleri Ofset Satış Müdürü Levent Ünal yaptığı sunumda, Türkiye ve dünya mürekkep sektörü ile Toyo Ink'in satış grafiği hakkında bilgiler verdi.  Toplantının ikinci oturumunda; TOYO Matbaa Mürekkepleri Ofset Ar-Ge Müdürü Rukiye Kıter ve Ofset Ar-Ge Ekip Lideri Mehmet Hakan Ülüş; Türkiye'nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi unvanına sahip olan şirketin ofset ürün paleti, yeni ürünler ve teknolojileri hakkında bilgileri katılımcılarla paylaştılar.

Fotoğraflar