PAYLAŞ

Kuzey Afrika'nın Yükselen Değeri Fas

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen, Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD)'nin desteklediği, "Ambalaj Sektörü Fas Ticaret Heyeti Pogramı” 4 - 7 Aralık 2018 tarihinde Fas'ın Kazablanka şehrinde gerçekleşti. 

ASD üyesi; Beno Plastik, Duran Doğan, Keramik, Pandora, Poşetsan, Sarten, Teknofilm ve Tulipack'ın yer aldığı programda Türkiye'den toplam 12 firma yer aldı. Katılımcı firmalar, gerçekleştirdikleri ikili iş görüşmeleriyle (B2B) Fas özelinde Kuzey Afrika pazarı hakkında bilgi edinme ve iş geliştirme fırsatları buldular.

Program dahilinde, ambalaj sektöründen 8, ambalaj makinecilerinden 9 ve gıda sektöründen 5 olmak üzere toplam 22 Türk firmanın yer aldığı Siema-Food Expo fuarı da ziyaret edildi.
Fas'ın, Türkiye, ABD ve AB ile yaptığı Serbest Ticaret Anlaşması ülke ile olan ticaretin karşılıklı menfaatler korunarak arttırılmasını mümkün kılıyor. Fas'ın, zenginleşen ekonomisi tüketim talebini arttırıyor. Ülke içi üretimin, teknoloji ve miktar olarak yetersiz kalması Fas'ı diğer ülkeler için cazip bir pazar haline getiriyor.

Fotoğraflar