PAYLAŞ

Klöckner Pentaplast Farmamak'ı Satın Aldı

Klöckner Pentaplast Grup, dünyanın en büyük rijid folyo üreticilerinden biri. SVP Global adlı yatırımcı bir gruba ait olan Klöckner Pentaplast; ilaç, tıbbi cihaz, gıda, paketlenmiş tüketim ürünleri ve içecek endüstrilerine özel baskılı ambalaj, çözümleri geliştirerek sunuyor. Tüm dünyada 12 ülkede 18 üretim ünitesi ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Farmamak, 155 milyon TL'lik satış cirosu, 230 çalışanı ile birlikte Gebze'de yer alan üretim tesisinde faaliyet gösteriyor.
 
Klöckner Pentaplast, Gözde Girişim ile yaptığı karşılıklı anlaşma ile Türkiye'nin lider sert folyo Farmamak'ı kendi bünyesine dahil ediyor.
 
Klöckner Pentaplast'ın CEO'su Wayne M. Hewett bu anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada "2011 senesinden beri ilk satın almamızı gerçekleştirdiğimiz için heyecanlıyız. Bölgede lider konumda bulunan Farmamak ile birlikte, Türkiye'de ve Ortadoğu'da müşteri ağımızı geliştirerek bölgesel hizmet ve yeteneklerimizi daha güçlü bir hale getireceğiz” dedi. 
 
Gözde Girişim'in CEO'su Mustafa Aydemir ise anlaşma hakkında şunları söyledi:” Her zaman alanında öncü ve yenilikçi olmayı başaran Farmamak, birçok ilki yaşama geçirerek bugünkü konumuna ulaştı. Şimdi bu anlaşma ile Farmamak'ın, sağlam temellerinden de güç alarak, Klöckner Pentaplast çatısı altında daha da büyüyeceğine
inanıyorum.”
 
Farmamak'ın Klöckner Pentaplast Grup'un bir parçası olmasının şirket ve ekibe duyulan güvenin de bir göstergesi olduğunu belirten Farmamak Genel Müdürü Kurt Kuruç, bu yapının pazarda yeni büyüme fırsatlarını da beraberinde getireceğini ve konumunu güçlendireceğini söyledi.