PAYLAŞ

Metal Packaging Europe Kuruldu

20.03.2017

Avrupa'nın önde gelen iki metal ambalaj sivil toplum örgütü Metal Packaging Europe çatısı altında birleşti. Beverage Can Makers Europe (BCME) ve European Metal Packaging (Empac) birleşmesiyle oluşan yeni platformda üyeler; içecek, gıda, sağlık ve güzellik, ev ürünleri ve endüstriyel ürünler pazarları için yılda yaklaşık 85 milyar adet ambalaj üretimi gerçekleştiriyorlar.

Mart ayında kurulan Metal Packaging Europe, iletişim, gıda ile temas, ambalajlama mevzuatı ve sürdürülebilirlik gibi sektörün tamamını ilgilendiren konularda çalışmalar yürütecek olan sektör komisyonlarını da bünyesinde barındıracak. Üye şirketler tarafından yönetilen, aerosol, içecek, gıda ve genel ürün gamı için pazar odaklı komisyonlar da görev yapacak. Empac'ın ve yeni oluşturulan Metal Packaging Europe'un CEO'su Gordon Shade, "Tek bir kurumun oluşturulması ile birlikte, sektör olarak ağırlığımızı daha etkin bir şekilde gösterebileceğiz ve sert metal ambalaj üreticilerinin sesinin Avrupa genelinde daha gür bir şekilde duyulmasını sağlayacağız” dedi.

Bu birleşme ile birlikte, her iki kuruluşun güçleri bir araya gelerek daha etkin ve daha güçlü bir organizasyon kurulmuş oldu. Merkezi Brüksel'de yer alan Metal Packaging Europe, tüm üyelerin çıkarlarını temsil ederken, 65.000'den daha fazla kişinin istihdam edildiği, 450'den fazla üretim sahasını kapsayan bir üyelik zincirine sahip oldu.

http://www.metalpackagingeurope.org/

Fotoğraflar