PAYLAŞ

Tehlikeli Atık Beyanları 2015

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği gereği her yıl yapılması zorunlu olan Tehlikeli Atık Beyanları'nın 2015 mart ayı sonuna kadar yapılması gerekmektedir.

Tehlikeli Atık Beyan Sistemi'ne 31.03.2015 tarihine kadar 2014 yılına ait tehlikeli, tıbbi ve bitkisel atıkların beyanları yapılacaktır. Beyanlar için kullanılan web tabanlı http://online.cevre.gov.tr adresine, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanızın ardından Atık Yönetimi Uygulaması ile beyanlarınızı yapabilirsiniz.

Sisteme kayıtlı firmalar mevcut kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabilecek; sisteme yeni kayıt olacak firmalar ise aynı adresi (http://online.cevre.gov.tr) kullanarak kullanıcı adı ve şifresi başvurularını yapabileceklerdir.

2014 yılı içerisinde atık üretmeyen üreticilerin de tesiste atık oluşmadığına dair beyan yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Beyan işlemlerinin süresi içinde tamamlanmaması halinde 5491 sayılı Kanunla değişik 2872 sayılı Çevre Kanununun 20. Maddesi (g) bendi gereği cezai işlem uygulanacaktır.

Konuyu bilgilerinize sunarız.