PAYLAŞ

ASD Ambalaj Akademisi

 

 

 

Değerli ASD Üyemiz,

Ambalaj Sektörümüzde çalışanların mesleki bilgi ve yeterliliklerini arttırmak ve geliştirmek amacıyla 22 yıldır eğitimler düzenleyen Derneğimiz, birçok kuruluşun ihtiyacını karşılayacak sektörel eğitimler planlayacak olan ASD Ambalaj Akademisi'ni kurmuştur.

Bundan böyle, Derneğimizin tüm eğitim faaliyetleri Ambalaj Akademisi bünyesinde yapılacaktır.

İlk olarak,Temel Plastik Malzemeler Eğitimi, Cam Ambalaj Eğitimi, Karton Ambalaj Eğitimi, Fleksibıl Ambalaj Eğitimi, Baskı Teknikleri Temel Eğitimi, Flekso Baskı Teknikleri Eğitimi, Ambalaj ve Gıda Güvenliği Eğitimi, Ambalaj Atıkları ve Çevre Mevzuatı, Ambalaj Tasarımı ve Fikri Mülkiyet Hakları, Ambalaj ve AB Mevzuatı Eğitimi, Ambalaj Sektöründe İyi Üretim Uygulamaları ve Hijyen Eğitimleri başlıklarında eğitimler açacak olan ASD Ambalaj Akademisi Sizlerin destekleriyle var olacaktır.

2012 yılında üretim miktarı olarak 6,35 milyon ton ve ciro olarak 14 milyar dolara ulaşmış ve bir önceki yıla göre değer olarak % 17 oranında büyüme göstermiş olan Ambalaj sektörümüzün 2013 yılında da bu konumunu sürdürdüğünü, yine aynı büyüme trendini koruduğunu öngörmekteyiz. Sektörümüz Avrasya'nın ambalaj merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Dünyada 191 ülkeye ihracat yapıyoruz. 2013 yılının ilk 9 aylık döneminde ihracatımız bir önceki yılın aynı dönemine göre miktar bazında %6, değer bazında %14 artış göstermiştir. Sürdürülebilir büyümeyi sağlayabilmemiz ancak iyi yetişmiş, teknik bilgi ve beceriye sahip ve kendisini yaşam boyu geliştirmeye hazır nitelikli personellerimizle gerçekleşecektir. Çalışanlarımız, işletmelerimiz için en önemli varlığımızdır.

ASD Ambalaj Akademisi, birçok kuruluşun ihtiyaç duyduğu alanlarda sektörel eğitim desteği sağlayacaktır. 22 yıllık bilgi ve deneyimiyle en kapsamlı eğitimleri,sektörden gelen deneyimli profesyonellerin liderliğinde Türkiye Ambalaj Sektörümüzün hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

Örnek ve öncü bir rolü olan Ambalaj Akademisinin sizlerin desteğiyle insan kaynağımızın yetkinliklerinin artmasına önemli katkı yapacağına ve sizlerin desteğiyle çok başarılı olacağına inanıyorum.

Ambalaj Sektörümüzün gelişmesi için çalışan ASD'nin, hedefleri doğrultusunda benzer faaliyetlerine etkin çalışmalarıyla devam edeceğini bildirir, işlerinizde başarılar dilerim.

Selam ve Saygılarımla,

Sadettin Korkut

Yönetim Kurulu Başkanı

Ambalaj Sanayicileri Derneği